گیربکس اتوماتیک تیبا و سمند و کوئیک

خودروی تیبا، از موتور بهبود یافته و گیربکس پراید برخوردار است. در این خودرو خبری از گیربکس اتوماتیک به صورت فابریک کارخانه نیست و در صورت نیاز می‌توانید به صورت دستی این تعویض را انجام دهید.

گیربکس اتوماتیک تیبا و سمند و کوئیک

گیربکس اتوماتیک تیبا و سمند و کوئیک

برای نصب گیربکس اتوماتیک روی تیبا باید ابتدا جلوبندی باز شده و گیربکس دستی قدیمی خارج شود. بعد از تهیه گیربکس جدید، نوبت به اجرای سیم‌کشی و نصب سنسورهای جدید ماند سنسور سرعت می‌رسد. توجه داشته باشید که خودروی تیبا هم برای تعویض و نصب گیربکس اتوماتیک فرایندی شبیه به خودروی پراید دارد و از این رو، بهتر است که انجام این کار را به نمایندگی‌های مجاز و معتبر بسپارید.

نصب گیربکس اتوماتیک درسمند که به تازگی سمند اتوماتیک به بازار معرفی شده اما هنوز عرضه نشده است. به احتمال زیاد، در این خودرو از یک گیربکس AMT استفاده شود. شما هم می‌توانید این گیربکس و یا نوع دیگری مانند AT را روی سمند دنده دستی خود نصب کنید که کمی هزینه‌بر اما تجربه‌ای لذت‌بخش است.

نصب گیربکس اتوماتیک کوییک در نسخه‌هایی با نام کوییک اتوماتیک پلاس، در این خودرو از گیربکس اتوماتیک CVT استفاده شد. این گیربکس همان جعبه دنده پیوسته است که می‌تواند برای مصارف شهری گزینه مناسبی باشد. توجه داشته باشید که به دلیل پلتفرم یکسان با تیبا، فرایند نصب گیربکس در این ماشین، تفاوت چندانی با تیبا ندارد و تنها نیاز به سیم‌کشی جدید و نصب سنسورهای دیگر نیست.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

گیربکس اتوماتیک در انواع خودروها

برای تعمیر گیربکس بسیاری از خودروها نیاز است که گیربکس از ماشین خارج و باز شود. برای نصب و همین‌طور باز کردن گیربکس ماشین، معمولا باید جلوبندی خودرو هم باز شود. شما می‌توانید برای خودروهایی مانند پراید، تیبا، فولکس گل و دیگر خودروهایی به صورت کارخانه‌ای گیربکس اتوماتیک ندارند، با هزینه معقولی، جعبه دنده اتوماتیک نصب کنید. توجه داشته باشید که نصب گیربکس اتوماتیک در این خودروها می‌تواند زمان‌بر باشد و نیاز به دانش تخصصی هم دارد. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که برای تعمیر گیربکس به یک مجموعه معتبر مراجعه کنید.

گیربکس‌های اتوماتیک در بسیاری از خودروهای تولید داخل استفاده می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به پژو 206، مگان، ال نود، ساندرو، ریو، کوییک و حتی پراید اشاره کرد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که گیربکس‌های استفاده شده در این خودروها الزاما یکسان نیستند. توجه داشته باشید که در بسیاری از این خودروها، مراحل باز کردن و نصب گیربکس یکسان است و باید جلوبندی ماشین باز شود.