فوت و فن پف کیک

آیا تا به حال در منزل کیک پخته اید؟ در بسیاری از موارد خانم هایی که به آشپزی و پخت کیک و شیرینی علاقه دارند تلاش کرده اند کیک بپزند. اما متاسفانه طعم و ظاهر آن ها با کیکی که مد نظر آنهاست بسیار متفاوت می باشد.

یکی از مهم ترین مسائل برای داشتن کیکی با ظاهر و طعمی مناسب، پف کردن کیک می باشد. ما در این مقاله بهترین راه ها برای پف کردن کیک را به شما آموزش خواهیم داد.


راهکارهای پف کردن کیک :


یکی از مهم ترین مسائل برای پف کردن کیک روش ترکیب کردن مواد آن می باشد. مواد کیک باید با دقت و طبق دستورالعمل زیر ترکیب شوند.
1-برای داشتن کیک با بافت نرم و اسفنجی که به خوبی پف کرده باشد باید آرد را چندین بار الک کنید. می توانید بکینگ پودر را با آرد مخلوط کرده و همراه آرد الک کنید.
2- یکی از مهم ترین وسایل برای پخت کیک قالب می باشد، اگر قالب شما بیش از حد بزرگ باشد و مواد کیک نسبت به قالب کم باشد کیک به خوبی پف نمی کند.
3- سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کرده و زرده را با مقداری شکر می زنیم (بهتر است این کار با همزن انجام شود). دقت داشته باشید جهت هم زدن نباید تغییر کند.
4- اگر مقدار روغن در کیک زیاد باشد، کیک به خوبی پف نمی کند.
5- فر را 20 دقیقه قبل از استفاده با دمای 170 درجه گرم کنید، این کار تاثیر بسیار زیادی در پف کردن کیک دارد.
6- در زمان پخت کیک درب فر را باز نکنید این کار مانع پف کردن کیک می شود.
7- باید همه ی مواد را در زمان ترکیب کردن به یک جهت هم بزنید، یکی از مهم ترین دلایل پف نکردن کیک هم زدن اشتباه مواد اولیه آن می باشد.
8- قبل از قرار دادن مواد داخل فر آن ها را حداقل سی دقیقه در دمای محیط قرار دهید.
9- سعی کنید از بکینگ پودر سالم و تازه استفاده کنید.
10- در زمان ترکیب کردن زرده تخم مرغ و شکر به رنگ آن توجه داشته باشید، وقتی که رنگ آن سفید یا کرمی شد دیگر هم نزنید.


نکات ذکر شده در این مقاله چند نمونه از مهم ترین نکاتی است که باعث پف کردن کیک می شود. امیدواریم با رعایت نکات گفته شده در این مقاله کیکی خوشمزه با ظاهری زیبا و مناسب داشته باشید.