تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی ، روش شستشو فرش در قالیشویی های حرفه ای با روش شستشوی خانگی به یک شکل است اما این دو روش دو تفاوت مهم با یکدیگر دارند. در ادامه به تفاوت های شست و شوی فرش در خانه و قالی شویی می پردازیم. با ما همراه باشید تا راه و رمز حرفه ای شستن فرش را بیاموزید.


پرسنل قالشیویی، کار شستن فرش را هر روز انجام می دهند. این امر باعث بدست آوردن تجربه لازم شده است. این تجربه باعث می¬شود تا بهترین روش شست و شو هر فرش را تشخیص داده و از آسیب رساندن به فرش جلوگیری کنند.
تفاوت دوم این است که در قالیشویی های حرفه ای از وسایل و مواد بسیار قوی در شستشو استفاده می¬کنند. دلیل استفاده از این مواد این است که آن ها در بکارگیری این مواد تخصص لازم را دارند و می¬دانند که باید چگونه و به چه اندازه مواد را استفاده کنند تا فرش دچار آسیب نشود.
به عنوان مثال: برای شست و شوی یک فرش سنگین با تراکم بالا در قالیشویی ابتدا باید فرش با شامپوی قوی شسته شود و بعد از آن با آب گرم آبکشی شود. برای اینکار دستگاه های مخصوصی وجود دارند که این کار را به صورت همزمان انجام می¬دهند. اکثر مواقع دستگاه مکنده نصب شده در سیستم مکش آب گرم به اندازه ای قدرتمند و بزرگ است که آن را با استفاده از ماشین حمل می¬کنند. دو مزیت دیگر شست و شوی فرش در قالیشویی ها عبارتند از:
1- جا به جایی وسایل سنگین برای آن ها عادت و عادی است.
2- آن ها بر اساس تجربه خود می¬دانند که برای مشکلاتی مثل لکه ها چه راهی پیدا کنند.


از بین بردن لکه ها در قالی شویی : 


برخی از قالیشویی ها لکه بری را یکی از موارد از قبل تعیین شده می¬دانند و برای از بین بردن لکه ها، هزینه دریافتی را افزایش می-دهند. پاشیدن مواد شوینده چند دقیقه قبل شستشو بر روی فرش باعث می¬شود که بعد از شستشو نتیجه بهتری بگیرید. شوینده های شیمیایی تمامی مواد چرب روی فرش را در خود حل می¬کنند. بنابراین تمامی لکه ها در شستشوی اصلی از بین می¬روند. این روند شستشو در بعضی از قالیشویی ها روش استاندارد است. ولی در بعضی از قالیشویی ها نیز امکان دارد که به خاطر این کار از شما هزینه بیشتری دریافت کنند. بنابراین قبل از سپردن فرش به قالیشویی بهتر است این موارد را از متصدی مربوطه سوال کنید .