مراقبت های بعد از بلید ابرو

مراقبت های بعد از بلید ابرو برای حفظ زیبایی ظاهری ابرو و ماندگاری آن مهم است. یکسری توصیه ها عمومی است و توصیه هایی دیگر هم هست که مختص افراد است و به نوع پوست افراد بستگی دارد.

مراقبت های بعد از بلید ابرو

 

مراقبت های بعد از بلید ابرو

مراقبت های بعد از بلید ابرو بسیار حساس تر از مراقبت های بعد از تاتو است. برای آنکه از التهاب بعد از انجام کار کمتر کنید، بهتر است محل مربوطه را تمیز و استریل کنید. پیگمنت‌ها بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ، بسیار تیره‌تر به نظر می‌رسند و پوست زیری آنها قرمز می‌شود. حدود دو ساعت بعد از اینکه انجام کار میکروبلیدینگ به اتمام رسید، با یک گوش پاک کن آغشته به آب استریل، هر نوع رنگ اضافه را از روی ابرو بردارید.

بهتر است تا یک مدت ابروهایتان را از رطوبت به دور نگه دارید. معمولا تا 10 روز با آب تماس نداشته باشد و هنگام از حمام از رسیدن رطوبت به ابروهایتان جلوگیری کنید. هر چه قدر که مراقب باشید و ابروهایتان خشک باشد، جزئیات آن بیشتر حفظ می شود و خطوطی ظریف تر خواهد داشت و ماندگاری آن بهتر است. تنها رطوبتی که بعد از انجام میکروبلید به ابرو می رسد، همان پمادی است که پس از انجام آن روی محل مورد نظر قرار می گیرد.
از رفتن به حمام طولانی و پر از بخار تا دوری کنید و مراقب باشید که ابروها رطوبت به خود نگیرد. حتی بهتر است برای شستن صورتتان از یک حوله خیس و دستمال مرطوب استفاده کنید به طوری که با ابرویتان تماس نداشته باشد.
بهتر است به مدت 10 روز از لوازم آرایشی استفاده نشود. استفاده از مواد آرایشی باعث اختلال در فرآیند ترمیم می شود و روی رنگ نهایی کار تاثیر می گذارد.
در معرض نور خورشید قرار نگیرید. به مدت یک ماه از آفتاب گرفتن خودداری کنید. نور مستقیم خورشید رنگدانه ها را کم رنگ کند و شما زودتر به ترمیم ابرو احتیاج پیدا کنید.
اگر بعد از گذشت ده روز احساس خشکی و کشیدگی پوست احساس کردید می توانید با کمی روغن نارگیل مرطوب‌کننده‌های بدون عطر و اسانس استفاده کنید. فقط از پمادهایی که میکروبلیدینگ کار به شما توصیه می کند استفاده کنید. تا زمانی که ترمیم ابروی شما تمام نشده است بهتر است از انجام کارهای ورزشی سنگین و شنا و سونا برای مراقبت های بعد از بلید ابرو اجتناب کنید.
از دست زدن به محل اجتناب کنید. به وجود آمدن پوسته پوسته در اطراف ابرو بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو طبیعی است. سعی نکنید که آنها را بکنید، دست نزنید و پوسته هارا جدا نکنید. ای کار باعث ایجاد لک یا خارج شدن پیگمنت می شود. پوسته ها به طور طبیعی خودشان می ریزند و مشکل برطرف می شود.
از انجام وکس، بند انداختن جلوگیری کنید.
از کرم های ضدچروک و ضدپیری نیز تا ده روز استفاده نکنید. این محصولات حاوی آلفا هیدروکسیل است.
از محصولات ضدآکنه یا کرم‌های روشن‌کننده در مرحله ترمیم ابرو به هیچ عنوان استفاده نکنید. در مجموع استفاده از هر محصولی که حاوی بنزویل پراکسید، سالیسیلیک اسید یا کرم‌های سفیدکننده و روشن‌کننده است، ممنوع است.
بر روی صورتتان نخوابید. بهتر است تا ده روز اول روی صورتتان نخوابید. تماس ابرو با بالش ممکن است که تثبیت رنگ ها را از بین ببرد و مراحل تثبیت رنگ ابرو به درستی صورت نگیرد.
به مدت یک ماه هرگونه درمان روی پوستتان را ممنوع کنید.
در معرض باد قرار نگیرید.
سیگار نکشید.