فیلتر پرس

فیلتر پرس، دستگاهی است که تصفیه را در حجم زیاد انجام می دهد و مایع و جامد را از هم جدا می سازد و این فیلتر پرس ها تحت فشار هستند که در ساخت آنها از صفحاتی استفاده می شود که بین یک صفحه متحرک و یک صفحه ثابت به جک هیدرولیک( دستگاهی استوانه ای شکل که در آن روغنی وجود دارد و نیرویی با فشار بر این روغن وارد می گردد) متصل است قرار دارند و به هم فشرده میشوند.

کار فیلتر پرس آب گیری از دوغابی است که دارای آب اضافی می باشد و امروزه با توجه به هزینه های بالا استفاده از فیلتر پرس در صنایع تصفیه فاضلاب در کشور بسیار رواج پیدا کرده است.


اجزای فیلتر پرس


1- فشار دهنده فیلتر پرس: وظیفه اصلی را در دستگاه فیلتر پرس بر عهده دارند و در دو نوع هیدرولیکی و دستی در فیلتر پرس مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا برای ظرفیت های بزرگ از فشاردهنده هیدرولیکی در فیلتر پرس استفاده خواهیم کرد.


2- صفحات دستگاه فیلتر پرس: این صفحات مورد استفاده می تواند از جنس فایبرگلاس(الیاف شیشه ای) یا پلاستیکی باشد و وظیفه نگه داشتن پارچه های فیلتر پرس را بر عهده دارند.


3- شاسی فیلتر پرس: از جنس فلز ضد زنگ برای ساخت فیلتر پرس استفاده می شود و ابعاد آن به تعداد صفحات بستگی دارد و می تواند طولی بین 50 سانتی متر تا 20 سانتی متر داشته باشد.


4- پارچه های صفحات فیلتر پرس: این پارچه ها می توانند پارچه های کتانی و یا پلی استر( پارچه هایی با الیاف مصنوعی) باشند و هرکدام از این پارچه ها برای شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.


5- مدار برق فیلتر پرس: جهت روشن و خاموش کردن پمپ مکش لجن و دیگر تجهیزات برقی مورد استفاده در فیلتر پرس از تابلو برق استفاده می شود.


مزایای فیلتر پرس


1- ده سال خدمات پس از فروش و شش ماه گارانتی
2- دقت و سرعت بالا در ساخت، نصب و تحویل در محل
3- حمل و نقل و راه اندازی فیلتر پرس در محل
4- ارائه دفترچه راهنما و بهره برداری هنگام تحویل فیلتر پرس


نتیجه گیری


فیلتر پرس از جایگاه ویژه ای در صنایع پتروشیمی، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع نساجی، صنایع سنگ بری و خشک کردن لجن تولیدی تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و بهداشتی برخوردار می باشد.