سپتیک تانک پلی اتیلن فاضلاب چیست

سپتیک تانک پلی اتیلن فاضلاب چیست، پلی اتیلن یکی از ساده ترین پلیمرها است و جامدی مومی شکل و غیر فعال می باشد که از ماده پلیمریزاسیون اتیلن(واکنش شیمیایی که در آن مولکول های کوچک با هم پیوند برقرار کرده و مولکولی بزرگ به وجود می آورند).

سپتیک تانک یک تانکی است که فاضلاب جامد را در خود نگه داشته و از طریق باکتری های بی هوازی تبدیل به مایع کرده و تحویل چاه جذبی به فضای سبز می نماید که، مهم ترین بخش پاکسازی فاضلاب می باشد.


کارکرد سپتیک تانک پلی اتیلن فاضلاب


1- فاضلاب از روش لوله های ورودی وارد مخزن سپتیک می شود و بعد از آن که فاضلاب وارد این قسمت شد، ذرات خارجی در فاضلاب وارد شده و به سمت پایین مخزن شروع به حرکت کرده به دلیل وزن بیشتر، در کف مخزن به صورت ته نشینی جانمایی می شوند.


2- مواد ته نشین شده بعد از مدت زمانی به حجمی از لجن تبدیل می شوند و باکتری ها در این لجن شروع به رشد خواهند کرد و این واکنش های در حین رشد باعث می شود که مواد آلی تجزیه و در مخزن سپتیک تصفیه شوند.


3- در مرحله بعد پساب بخش اول بعد از عبور از مسیر جریانی به واسطه دیواره جدا کننده در داخل مخزن قرار گرفته و وارد مخزن ثانویه سپتیک تانک پلی اتیلنی می گردد. ذرات روغنی در فاضلاب باقی مانده است و به دلیل سبک بودن آن روی سطح آب شناور می شوند و پساب تصفیه شده و با استفاده از لوله خروجی از مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن خارج می شود.


مزایای استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن دو جداره


1- وزن سبک که باعث حذف بسیاری از هزینه های اضافه می شود
2- مقاومت در برابر خورندگی خاک و مواد اسیدی در خاک
3- نصب آسان و سریع
4- انعطاف پذیری عالی در مناطق ناهموار
5- طول عمر حداقل پنجاه سال


نتیجه گیری


مخازن سپتیک از مخازن پلی اتیلن است که از حداقل یک دیوار در دو قسمت را دارا است و در قسمت اول مخزن پلی اتیلن، اتیلن با مواد مخلوط و ذرات در کف مخازن پلی اتیلن جمع آوری شده است و چربی ها روی سطح مایع در مخزن سپتیک پلی اتیلن جمع می شوند.